Permanentní make up

(tj trvalý) make up spočívá v mikropigmentaci vrchní vrstvy kůže. Aplikace se provádí speciálním přístrojem, který za pomoci malých jehliček vpichuje barevný přírodní pigment přímo do pokožky.

Je možné udělat kontury a výplně rtů, linie víček a obočí.

Permanentní make up vždy vypadá velmi přirozeně.

Jeho cíl je podtrhnout vaší vnější krásu a nenápadně zvýraznit to co potřebujete. I když jste si udělali PMU vždy můžete nanášet dekorativní kosmetiku a sledovat módní trendy. Permanentní make up není na rozdíl od tetování dlouhodobá záležitost.

Za určitý čas přírodní barva vybledne a zmizí. Tehdy můžete zcela změnit váš vzhled a to dle vaší nové představy. Při klasickém tetování proniká syntetické barvivo do hloubky 2 až 3 mm a prakticky navždy zůstávají ve vrstvách kůže. Permanentní makeup se ale provádí mnohem šetrněji metodou na hloubku od 0,8 mm.

Přičemž pro permanentní make up správně lze používat pouze přírodní barvy – jsou to o mnoho dražší a kvalitnější pigmenty. Při přirozené obnově pokožky tento pigment stále nepatrně postupuje do vrchních vrstev kůže a postupně ztrácí barvu. To záleží na hodně faktorech.

Na typu vaší kůže, metabolismu a věku. U mladších lidi proces obnovení pokožky probíhá poněkud rychleji a proto PMU vydrží méně. Ale i spousta dalších věci jako například intenzita působení slunce na vaší pokožku má vliv na trvanlivost make-upu.

Proto po několika letech se doporučuje obnovit PMU. Další rozdíl mezi tetováním a permanentem je v tom, že pro aplikaci permanentního make upu se používají velice tenké jehličky což dodává na velké přesnosti nanášení barvy.

Úkony permanentního make-upu

Obočí a oční linky

Permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit. Permanentní make-up zvýrazňuje oči a definuje jejich tvar. Kontura očí dá vyniknout jejich kráse.

Permanentí make up
Permanentní make up

Mikroblading

Ruční metoda tetování velmi přirozeného obočí speciální čepelkou, která vytváří jednotlivé chloupky v místech, kde již chybí nebo k dokonalému vymodelování správného tvaru


Rty

permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit plné rty, zlepšení tvaru, potlačení jejich asymetrie nebo doplnit ztrácející se retní červeň.

Permanentí make up - rty
 

V přirozenosti tkví krása permanentního make-upu.

Permanentní make-up není náhražkou klasického líčení. Líčení pouze doplňuje.

Technika kresby permanentním make-upem může být až vlasově jemná při vykreslování jednotlivých chloupků obočí.

Pro koho je permanentní make-up vhodný?

Tato metoda je vhodná pro ženy jakéhokoli věku, které se chtějí cítit stále perfektně upraveny.

PM obzvlášť ocení ti, co nosí kontaktní čočky nebo brýle, mají citlivé často slzící oči, necítí se bez nalíčení dobře, aktivně sportují nebo ženy trpící alergiemi na kosmetické výrobky.